زمین انتشار انتقام انگیزه تلگرام اخبار حوادث

زمین: انتشار انتقام انگیزه تلگرام اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ایرانیان تازه دستگیرشده‌ را آزاد کنید / عراقچی

سید عباس عراقچی با اشاره به دیدار دو جانبه هیات ایرانی با هیات آمریکایی در حاشیه برگزاری هشتمین نشست کمیسیون برجام در وین اظهار کرد: اخیرا تعداد جدیدی از ایرانی

ایرانیان تازه دستگیرشده‌ را آزاد کنید / عراقچی

عراقچی: ایرانیان تازه دستگیرشده را آزاد کنید

عبارات مهم : ایران

سید عباس عراقچی با اشاره به دیدار دو جانبه هیات ایرانی با هیات آمریکایی در حاشیه برگزاری هشتمین نشست کمیسیون برجام در وین اظهار کرد: اخیرا تعداد جدیدی از ایرانیان در کشورهای متفاوت به درخواست آمریکا به جرم واهی دور زدن تحریم ها دستگیر شده است اند که در این جلسه ما اعتراض خود را نسبت به این عنوان مطرح کرده و خواهان آزادی آنها شدیم.

به گزارش ایسنا، این عضو ارشد هیات مذاکره کننده کشورمان با اشاره به برگزاری هشتمین نشست کمیسیون برجام، در روز جمعه در وین اظهار کرد: در این جلسه که در سطح معاونان وزیران خارجه کشور عزیزمان ایران و 1+5 برگزار شد، به ابعاد عنوان هسته ای در اجرای برجام و همچنین بحث تحریم ها پرداخته شد. در خصوص مباحث مربوط به هسته ای در اجرای برجام بحث هایی صورت گرفت و گزارشی از پیشرفت هایی که حاصل شده است ارائه شد، از جمله در حوزه مدرن کردن رآکتور اراک آخرین تحولات صورت گرفته در این زمینه مطرح شد و هیات چینی و دیگر هیات ها صحبت ها و گزارش هایی در این ارتباط ارائه کردند.

ایرانیان تازه دستگیرشده‌ را آزاد کنید / عراقچی

وی ادامه داد: در این جلسه در مورد همکاری های صلح آمیز هسته ای کشور عزیزمان ایران با گروه 1+5 بحث و گفت وگو شد. هم چنین گزارش آژانس در مورد پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش در برجام مورد توجه قرار داده شد و هیات های شرکت کننده از همکاری کامل کشور عزیزمان ایران با آژانس در خصوص اجرای برجام تقدیر و قدردانی کردند.

معاون وزیر خارجه با بیان این که در این جلسه بحث مفصلی نیز در مورد بحث تحریم ها صورت گرفت، گفت: موارد نقض تعهدات از سوی طرف برابر به خصوص آمریکایی ها را در این جلسه به صورت یک به یک شرح دادیم، مواردی که آنها به تعهدات خود یا کامل عمل نکرده اند یا با تاخیر عمل کرده اند یا مواردی که برجام از دید ما بر اساس عملکرد آنها نقض شده است است . هم چنین مواردی را که فضا را تخریب کرده اند تا شرکت ها و کمپانی های اقتصادی از کار با کشور عزیزمان ایران بترسند.

سید عباس عراقچی با اشاره به دیدار دو جانبه هیات ایرانی با هیات آمریکایی در حاشیه برگزاری هشتمین نشست کمیسیون برجام در وین اظهار کرد: اخیرا تعداد جدیدی از ایرانی

وی ادامه داد: همه اعضا متفق القول بودند که برجام باید حفظ شود و تعهدات از سوی همه طرف ها در فضای حسن نیت و سازنده اجرا شود.

عراقچی تصریح کرد: بعضی از هیات های شرکت کننده در نشست با ما همراهی داشتند که آمریکایی ها تعهدات ارزش در برجام را به درستی عمل نکرده اند و فضای سازنده ای که مورد نیاز است جهت اجرای برجام و منتفی شدن کشور عزیزمان ایران از برطرف تحریم ها ایجاد شود، به درستی محقق نشده است.

وی به جمع بندی که به وسیله «هلگا اشمید» در آخر این جلسه صورت گرفت اشاره کرد و افزود: در این جمع بندی ضمن قدردانی از کشور عزیزمان ایران تاکید شد که تمام طرف ها باید به همه مفاد برجام به طور کامل پایبند باشند و با حسن نیت و در یک فضای سازنده تعهدات ارزش را انجام دهند. به نظرم جمع بندی که در جلسه صورت گرفت، از جهت ارسال خبر نیرومند به دنیا و به تمام جوامع اقتصادی، شرکت ها، بازرگانان و بنگاه های اقتصادی و کسانی که می خواهند با کشور عزیزمان ایران کار کنند، یک خبر نیرومند در حمایت همه اعضا از برجام بود. در عین حال که ما (ایران) تاکید داریم که آمریکایی ها در ارتباط با برجام بد عهدی ها و پیمان شکنی هایی داشته اند و ما در آخر جلسه اعلام کرده ایم که باید آمریکایی ها به خاطر بد عهدی هایشان در اجرای تعهدات ارزش در برجام مسوول آشنا شوند.

ایرانیان تازه دستگیرشده‌ را آزاد کنید / عراقچی

این مقام وزرات امور خارجه با بیان این که ما جمع بندی جلسه را به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته می کنیم و کشور عزیزمان ایران حق خود را جهت هر نوع واکنشی نسبت به این بد عهدی ها محفوظ نگه می دارد، ادامه داد: ما گزینه های مختلفی در این ارتباط در دسترس داریم. بعضی از این گزینه ها در متن برجام است و بعضی از گزینه ها در دستورات مجلس، شورای عالی امنیت ملی و مقام معظم رهبری وجود دارد و این ها همه ملاک ما خواهد بود. ما با توجه به منافع کشور و حقوق خودمان تصمیم می گیریم و حتما نسبت به همه بد عهدی ها تصویر العمل مورد نیاز را در وقت و شکل مناسب خواهیم داشت.

عراقچی در مورد دیدار هیات ایرانی و آمریکایی در حاشیه هشتمین نشست کمیسیون برجام در وین گفت: در حاشیه جلسات کمیسیون برجام به طور معمول هر لحظه دیدارهای دو جانبه ای با هیات های متفاوت حاضر در کمیسیون داشته و داریم. در این دور از جلسات نیز با بیش تر هیات ها ملاقات هایی در سطح معاونان و کارشناسان داشتیم. با هیات آمریکایی نیز طبق معمول دیدار دو جانبه ای داشتیم. معمولا بیش تر اشتباهات مربوط به اجرای برجام، مربوط به هیات آمریکایی هست، از این رو ما با طرف آمریکایی تمام پرسشها را مرور و مطرح کرده ایم. در این جلسه تمام مواردی که به نقض عهد، بد عهدی، تاخیر و تعلل از سوی آمریکایی ها بود را ذکر کردیم. آنها توضیحاتی را ارائه کردند، البته از نظر ما این توضیحات قابل قبول نیست و نتیجه مباحث را به پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته می کنیم.

سید عباس عراقچی با اشاره به دیدار دو جانبه هیات ایرانی با هیات آمریکایی در حاشیه برگزاری هشتمین نشست کمیسیون برجام در وین اظهار کرد: اخیرا تعداد جدیدی از ایرانی

معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: همچون روال گذشته از وقت دیدار با آمریکایی ها استفاده کردیم و از بعد پرسشها انسانی به عنوان ایرانیانی که به وسیله آمریکا در این کشور یا در کشورهای دیگر به جرم واهی همچون دور زدن تحریم ها دستگیر شده است اند، پرداختیم. اخیرا افرادی تازه از ایرانیان در کشورهای متفاوت به درخواست آمریکایی ها دستگیر شده است اند. این موارد را انتقال یافته کردیم. اعتراض کردیم و خواهان آزادی آنها شدیم.

واژه های کلیدی: ایران | عراقچی | ایرانی | کمیسیون | تحریم ها | آمریکایی | ایرانیان | سید عباس عراقچی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs